DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 05.03.2015 22:18:44 

FRETKA V PLZNI

Pokud nemůžete freťulku adoptovat, ale chcete i jinak pomoci, můžete poslat finanční příspěvek občanskému sdružení "Fretky na půdě", kteří za nás uhradili léčbu Vavříka. Protože odložených, zanedbaných, týraných a nalezených fretek je stále více, hodí se každá korunka. Číslo účtu najdete na stránkách OS!!

Tori (říjen 12) - v socializaci
Byl odložen na převýchovu, jako 5ti mesíční puberťák zakoupen od (rádoby) chovatelky, která mu zřejmě moc času nevěnovala a tak svou novou paničku hned pokousal. 

Edie (červen 11) 

Edie k nám přišel, protože jeho majitelka již na něj neměla tolika času, kolik by si zasloužil a jelikož byl citově upnutý na ní, její rodiče se ho báli a tak se o něj odmítali starat v době majitelčiny nepřítomnosti. Edieho už máme 3 týdny v našem útulku a s kousavostí jsme udělali pokrok, už neútočí, pustí mě do klece, občas si chce hrát, ale stále jsem obezřetná a čekám, kdy mě kousne. Sem tam mu totiž v tý jeho maličký hlavince přeskočí a zakousne se do mě, ječí a trhá. Už to ale nedělá tak často :)
Z Edieho se stal prvotřídní mazlíček, adoptovala si ho moc skvělá holčina a teď spolu spí v posteli. Zase jeden krásný konec :)


Albí (březen 11)
Albínka je krásná hravá albínská holčička. Měla svrabík, ten už je zažehnán Strongholdem. Ze začátku si bránila papání, ale teď už ví, že jídla má pořád dost. Občas si trochu štípne ze hry, nikdy do krve. Je moc hravá a upovídaná, nehodí se k fretkám, ale možná by si zvykla. Max. dva roky stará.
5.7. - Albí, zvaná také Čiperka, se zžila s naší domácí smečkou, v kleci jí dělají společnost kastrovaný kluk a další čtyři holčičky. Po říji nám přišla do falešné březosti a protože si všechny svoje spolubydlící adoptovala jako miminka a nechce mě do klece pustit, čeká jí brzy kastrace. Jinak je to moc hodná, hyperaktivní a upovídaná fretečka.
17.12. - Tak jsme se rozhodli, že Albí u nás zůstane. V lednu se s ní chystáme na výstavu do Prahy.


Goldie (září 10)
Krásná světle tchořovitá samička, má udržovanou srst, drápky krátké, čisté a bílé zoubky, nekouše, je čistotná. Dobře papá granulky a pije z napáječky. Má svrabík v ouškách, ale to není žádná tragédie. Nemá žádné zdravotní komplikace, ale veterináře určitě ještě navštívíme. Zatím nebude nabídnuta k adopci, protože to vypadá, že se spíše někomu zaběhla. Pokud ji postrádáte, ozvěte se na email! 
19.10 - stále se pro Goldie snažíme najít původního majitele. Holčička je to veselá, hravá, krásná a nekousavá. Pokud se brzy majitel nenajde, nabídneme jí k adopci. Bude vhodná i pro začátečníka, protože je opravdu perfektně vychovaná a není s ní žádný problém. Byla odsvrabena, ale bude potřebovat naočkovat a vykastrovat. Toto vše můžeme za finanční obnos budoucích majitelů zařídit my.
13.11. - Goldie jsme zkoušeli pustit s fretkami, ale evidentně byla jedináček a našich fretek se bála. Napadala je a prala se s nimi. Proto jsme neváhali, když se jí našla majitelka, která v minulosti fretku již měla a teď doma žádnou nemá. Společnost jí dělají dva kocourci a dva leguáni.


Vavřinec (srpen 10)

Vavříka se chtěl někdo zbavit. Prý ho odložili v plastové bedýnce do záchranné stanice a tam jsme si ho vyzvedli my. Jeho stav není vážný, jak se na první pohled zdálo. V bedýnce měl mleté maso, granulky, nacucaná klíšťata, nakakáno a načůráno. Byl dehydrovaný a je vážně podvyživený. Váží 650 gramů, což je na chlapečka v říji opravdu málo. Zatím je to kostřička potažená kůží, u pana doktora dostal dietu, reconvalescent pastu, Profender za krček a za 14 dní nás čeká kontrola. Neprůjmuje ani nezvrací a tak nebyly potřeba antibiotika.
Obrovský dík patří Ivě Dolhy a její Půdičce, která za nás uhradila veterinární ošetření!!
Než se dá trochu do pořádku, tak si u nás pár týdnů, možná měsíců pobude, než bude nabídnut k adopci.

image image
image image


9.9. - Vavřík má již přes kilo váhy, byl odčerven, odsvraben a ještě ho čeká kastrace. Již teď si ho můžete zamluvit na emailu, přijít se na něho podívat. Začal nám trochu kousat, ale zdá se, že je to spíše z nedůvěry k ruce. Pokud na něj jde člověk pomalinku, může si k němu dovolit cokoliv. Vzhledem k tomu, že má vylámané zoubky a musí se mu granulky 2x denně máčet, budeme nového majitele vybírat opravdu pečlivě!
21.9. - Vavřík již nekouše, nechá mě v klidu sáhnout pro něj či pro misku do klece. Stále nám přibírá, dostal Stronghold, brzy půjde na kastraci a pak bude nabídnut k adopci. Ještě si rád kousne v zápalu boje se mnou, když si spolu hrajeme, ale jinak je moc hodný.
13.11. - Vavřík je předběžně zamluvený. Je to moc veselé a hravé zvířátko, začíná se dávat do pořádku i po psychické stránce a už mě i provokuje ke hrám. Sice ke kousacím, ale to ještě vypilujeme :) Stále ale ještě nepřibral natolik, aby mohl jít na kastraci, kterou opravdu potřebuje.
2.2. - Vavřík je již ve své nové rodině :)


Monty (srpen 10)
Montík jsme vyzvedli v záchranné stanici živočichů. Je to naše zlatíčko, nekouše od prvního dne, co jsme si ho přivezli. Ze začátku nechtěl papat granulky, ale teď už je baští s chutí. Měl trošku průjmík, toho jsme se rychle zbavili. Dostal za krček Stronghold a je z něj spokojená freťulka. Má o všechno zájem, když je na ruce, chytá se i zadními nožkami a objímá mi ruku.
Montík podstoupil kastraci a už se na něho nová rodinka moc těší :)
Monty byl adoptován do Holoubkova.


Dorotka (květen 10)
hodná tchořovitá asi roční holčička přebývající v dílně sběrných surovin. Majitel se o ní moc nezajímal a poslední měsíc za ní vůbec nebyl. Naštěstí se našlo pár lidí, kterým se jí zželelo a chodili jí krmit, později vyhledali kontakt na fretkaře a tak se ocitla v azylu. Dostala Stronghold a už se má dobře.
Dorotka má ukončenou říji a je již objednaná na kastraci. Již se jí našla nová rodinka z Benešova, která se na ni moc těší..


Aslanka (březen 10)

krásná a hodná tchořovitá slečna, odložená pro nedostatek místa a času bývalých majitelů. V domnění, že přijede chlapeček, přicestovala úžasná asi roční slečna. Po zachránění jí selhal oběhový aparát, protože byla krmena nekvalitní stravou u předchozích majitelů. Již je u nové paničky, původně zachránkyně, později stávající majitelky :)

Čenda (únor 10)
albínek, zřejmě loňské mládě. Ještě tentýž den našel novou paničku. Vymazlený a hodný, podstoupil kastraci a těší se z další fretčí společnosti.

Willy (září-říjen 09)
letošní miminko, tchořovitý freťáček s jezevčím pruhem, moc miloučký. Nalezen v trafice na Borech, ještě ten den si našel adoptivní rodinu a další fretčí kamarády. Zúčastnil se Mezinárodní výstavy fretek v Praze, kde vyhrál třídu mladých.Ford (srpen 09)
máme k adopci už víc jak dva týdny freťáka nalezeného v Plzni u autosalonu Ford na Lochotíně. Podle místa nalezení jsme ho pojmenovali Ford.
Fordík je zdravé odrostlejší letošní mládě, tipovala bych narozený tak někdy brzy na jaře 2009. Je tchořovité barvy s černým čumáčkem. Je hrozně přítulný, a zatím ještě bázlivý. Moc hrát si ale neumí. Puberta ho asi ještě čeká, nebo ji už má za sebou. To nějak nedokážeme odhadnout. Ale momentálněje z něj hodně mazlivý freťáček. Maltku miluje a občas nám ji ani nechce vrátit.
Přikládám odkaz na fotky: [myshca.rajce.idnes.cz] (omluvte kvalitu)
Doufám,že se pro něj brzy najde nový domov. Takže kdo by měl zájem ho adoptovat, tak mě může kontaktovat přes SZ, nebo na mail: m.cadecka@centrum.cz, nebo na fretkavplzni@centrum.cz
Tak Ford si našel novou rodinu. Poputoval až do Polska, kde má spoustu nových kamarádů a hodnou paničku.
Ford se zůčastnil Mezinárodní výstavy fretek v Praze a odvezl si spoustu cen.

Nudle "Noddy" (červen 09)
10ti týdenní freťátko, samička, odchyceno městskou policií. Vyzvedli jsme ji v záchranné stanici
živočichů. Ještě tentýž den jsme jí na veterině vyndali asi 20 klíšťat, převážně z hlavičky, vyčistili ouška a předali nové paničce, která se o ní bude starat lépe než předchozí majitel. Doma má o dva týdny mladšího kamaráda, se kterým řádí jak černá ruka a ještě tři dospěláky, se kterými snad bude časem také kamarádit.


Fretky uvedené níže najdete i s fotkami na stránce chovatelské stanice "Šťastný tchořík"

Chick "Pískle", u nových majitelů "Terenc" (leden 09)
Ze začátku hodný a laxní sameček, zřejmě v první říji, proto byl nejspíš vyhozen. Když však zjistil, že má pravidelnou péči a papání dostatek, začal být drzý. Povedlo se ho vymazlit, ošetřit a po pár měsících putoval k novým majitelům, kde splodil miminka a má i psí kamarády.

Ferda (listopad 08)
Mláďátko, moc hodné, hravé, nekousavé a nadměrně zasvrabené. Přivezeno hodnou paní, která si ho ale nemohla nechat, ač bylo vidět, že by byla ráda. Ferda za pár dní putoval do Prahy.

Lucky - Štístko (říjen 08)
Přeříjená samička, vyzvednutá v záchranné stanici živočichů. Ihned druhý den šla na kastraci, kterou bez problémů ustála a osrstila se. Po týdnu se aklimatizovala a přestala kousat. Byla na výstavě fretek, kde obdržela 1. místo v barvě a 2. místo v kastrovaných samicích. Má doma fretčí společnost a je jí dobře.

Ebony El Diablo a Nera El Diablo (srpen 08)
pocházela ze zverimexu, kde byla ještě její sestřička. Zřejmě 2-3 měsíce stará, neukázněná, nečistotná a ukousaná. Obě dvě jsou u majitelky v Praze a mají se dobře. Po Ebony je na světě mládě.

Špagetka (květen 08)
nalezena v parku, kde sama přišla k nějakým lidem, zřejmě proto, že měla hlad. Ještě týž den, kdy jsme jí dostali do útulku si jí adoptovala hodná slečna. Ze začátku hodně kousala, teď je z ní vymazlené zvířátko a má se dobře.

Nigel "Najdžl" (prosinec 2007)
tchořovitý freťáček, vyzvednutý v záchranné stanici živočichů. Hravý a mazlivý klučík, asi rok starý. Měl průjmík, ale s granulkami se rychle srovnal. Putoval do Teplic, kde u nové majitelky onemocněl psinkou a zemřel.