DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 05.03.2015 22:18:44 

FRETKA V PLZNI

..::na stránce se pracuje::..

Ztráta fretky

Pokud dojde na nejhorší a fretka Vám uteče, je zapotřebí na tuto skutečnost upozornit městskou policii, která jezdí zvířátka odchytávat. Dále je nutné upozornit Záchrannou stanici živočichů, kam jí následně městská policie odveze. Do místa, kde se fretka ztratila je dobré umístit letáčky s fotkou fretky, stále dost lidí neví, jak vlastně fretka vypadá. Pokud možno, nabídněte odměnu nálezci, lidé na peníze slyší. Letáčky umístěte hlavně na dosti viditelná místa, jako jsou zastávky mhd, veterinární ordinace, trafiky a jiná navštěvovaná místa. Pokud bude fretka čipovaná, bude snazší ji identifikovat v případě nálezu. Jestliže si ji vyzvedne jiná osoba a nebude mít fretka čip, není tato osoba povinna Vám fretku vydat.


Nález fretky


Fretku nalezenou nechte v karanténě a nepouštějte k ní svoje zvířata, ať se jedná o psy, kočky nebo fretky. V případě, že nemůžete fretce poskytnout ani dočaný domov, volejte opět Záchrannou stanici živočichů a nebo v lepším případě rovnou náš útulek.
Fretku nechte v jiné místnosti a po kontaktu s ní si vždy umyjte ruce a i se převlékněte. V případě, že si chcete fretku nechat, je dobré vzít jí k veterináři a zkontrolovat, zda nemá svrab a čip, nejlépe ihned aplikovat Stronghold nebo Advocate (odčervení a odsvrabení). Po pár dnech fretku můžete také vykoupat. U samice v říji je nutno nechat říji okamžitě ukončit.


image